teisipäev, 13. november 2018

DUBAI


5 päeva, 2 riiki, 3 linnaNorwegian teeb vahepeal huvitavaid pakkumisi ja otsustasin seekord siis võimalusest kinni haarata ja midagi endale valida. Võtsin umbes ja tuli Dubai! Mis seal ikka, eks tuleb anda võimalus igale kohale, kuigi ei kuulunud minu esmaste valikute hulka. Pileti sobivateks kuupäevadeks sain siis edasi-tagasi 134 euroga.

Plaanisin teha säästliku reisi ja üritada ööbida couchsurfingut kasutades. Tegin ka vastava avaliku teema, et keegi mulle ööbimist pakuks. Pakkumisi tuli üllatavalt kiiresti! Võtsin ühe kutse vastu, kuna profiil tundus inimesel väga huvitav.
Couchsurfing on koht kust rändurid otsivad/pakuvad tasuta majutust, üritusi või uusi ägedaid tutvusi https://www.couchsurfing.com/

Uurisin natukene, et mida seal siis teha see 5 päeva, mis kohapeal olla saan.

Kohe tuli pähe langevarju hüpe palmisaare kohal... AGA kuna mul pole litsentsi veel käes ja algajad saavad ainult kõrbes hüpata siis jäi kahjuks see plaan ära, tandem ei olnud väga ahvatlev, eriti peale seda kui olin hinnad teada saanud. Kõrbes 1699AED(408EUR) ja palmisaare kohal 2199AED(529EUR) 

Järgmiseks Kiired autod! Hindasid natukene vaadates tundusid supersport klassis olevad autod siiski natukene liiga kallid! Keskmine selle klassi hind 800 EUR+ deposiit 1200 EUR.
Kui seal natukene erilisemat autot otsida, siis hea veebileht on https://www.oneclickdrive.com 
Päev enne minekut selgus ka see, et eesti load seal ei kehti! Peab olema rahvusvahelised või UAE load. Arkist on neid lihtne saada muidugi ja võiks igaksjuhuks sinna minnes teha! Neid võidakse nõuda ka Usas ja Aasias, niiet mõistlik on reisides igaljuhul need ära teha!

Veel tekkis probleem couchsurfingu hostiga, kuna see isik kustutas enda konto ja ma ei tea mis oli põhjus, ning kas julgen tema juurde ööbima jääda. Ta lisas mind küll facebooki ja siiski pakkus öömaja aga ikka natukene kahtlane...
Kaasa pakkisin võimalikult vähe asju, et oleks kerge ringi käia. Alati tasub teha kaasa pakitavatest asjades pilt, sest kui reisil midagi nendega juhtub on kindlustusele hea tõestada ja mäletad, mis asjad kaasas olid!

Ja siit algab siis minu seiklus...


7.11 Helsinki 
Lennujaama ees olin 16.25 ja 16.32 olin juba väravas. Lennuk valjus 18.05. Ootamine läks üllatavalt kiiresti ja tundus, et seekord lähevad sinna ainult eestlased, läksin ühe paariga rääkima ja neid lisandus veel lõpuks seltskonda. Kuid need olid peredega reisijad ja neil olid plaanid tehtud siiski. Perega minnes on korter suhteliselt kallis. 30M2 stuudiokorter maksab min 100eur/öö. Teisel paaril elavad tuttavad Dubais ja saavad majutuse sinna. Dubais on muide keelatud ööbida vastas sugupoolega samas elamus, kui pole abielus! See kehtib rohkem küll kohalikele elanikele.
  
Plaani mille eile kirjutasin unustasin maha, niiet ma pean kõik algusest peale tegema.


Ööbimiste kohta pole mul veel õrna aimugi, samuti ka plaanist, mis Dubai lennujaamast edasi saama hakkab.

8.11 DUBAI

Jõudsin hommikul vara 3.00 DXB dubai lennujaama, passikontroll läks päris kiiresti, u 15 min ja oli passis tempel olemas :)

Ostsin kohe virgin mobile interneti kaardi 2GB ja 60 tasuta minutit, mis maksis 83AED(20EUR). Teistes kohtades olid veel kallimad! Dubais on internet väga kallis! Aga valikut polnud ja ringi seiklemiseks oli internet hädavajalik.

Siis üritasin mingeid plaane mõelda ja võtsin esimese ööbimise, kuna metroo avati kell 5 ja polnud kiiret kuhugi.
Metroo ühe korra pilet maksis 2 EUR(8AED). Kõige kasulikum on osta silver nol kaart. Maksab 25AED ja seal on 19UAD eest krediiti, mis pole küll väga palju ja kui plaan rohkem liikuda, peaks krediiti kohe juurde lisama, sest bussiga läheb juba ühe sõidu eest 10AED maha. Lisasin 50AED juurde.

Metrooga hakkasin siis dubai marina poole liikuma, kuna leidsin esimese öö hosteli sinna, mis oli 20EUR. Läksin siis metroosse ja hakkasin rääkima enda couchsurfingu sõbraga, kes lubas mind järgmised päevad hostida. Otsustasin minna siis hoopis otse tema juurde, kuna pakkus, et saan mõned tunnid tema juures magada ja pesus käia, kuna lennukis oli see võimatu. 

Metroos juhtus selline asi, et läksin juhuslikult viimases vagunis tagumisse otsa. Tundsin kuidas kõik sisenevad naised mind päris imelikult vaatavad. Lõpuks märkasin, et ukse peal on kirjas womens and childrens only ja põrandal samuti lillad jooned ja kirjad, et tegemist naiste alaga. Võtsin siis kiiresti oma koti ja liikusin sealt alalt ära. Selle eest võib saada kuni 100AED(24EUR) trahvi!Link uudisest


Edasi pidin minema bussiga, et jõuda sõbra koduni. Buss muidugi läks poole tee peal katki. Juht ütles, et "engine is broken and you have to leave here!", õnnkes küll tuli paari minuti pärast teine buss ja saime sõitu jätkata.Kuid läksin vales peatuses maha, kuna üks hiinlane, kellega bussi oodates tutvusin, ütles, et see on õige koht! Õnneks polnud palju jalutamist.

Jõudsin siis lõpuks kohale. Sain kolm tundi magada ja ta isegi kokkas head pastat meile. Ränduritest võibki lugusid rääkima jääda aga ta oli väga huvitav inimene. Pärit Filipiinidelt aga 8a Dubais elanud ja reisinud hetkel 45 riigis.
Ja samuti sain teada, et hostelid on dubais illegaalsed, tegemist on suurte korteritega, kus lihtsalt narivoodid sisse pandud ja booking.com-is hostelina kirjas. Niiet kui peaks midagi juhtuma, siis politseisse pöörduda ei saa, kuna oled ööbinud siiski illegaalselt!

Lõpuks aitas mul natukene reisiplaane korrastada, et mida siin teha ja tegin enda olematud plaanid kõik ringi! Ehk siis safari, 2 päeva Omanis ja viimane päev turud ja kohalik elu.

Liikusin siis linna tagasi, et päeva sisustada maksimaalselt. Bussis eksisin jälle sama asja vastu. Istusin ettepoole ja mingiaeg aknast välja vaadates märkasin, et aknal on silt „womens only“ nagu JÄLLE!

Kolasin ringi dubai mallis, kuna torn ja purskkaevud on seal samas. Ainuke asi mis mul oli eelmüügist läbi interneti ostetud oli burj khalifa pilet, kuna need üldjuhul alati väljamüüdud või väga pikad ootejärjekorrad!
 PILET maksis 125 korrusele 135AED(32EUR)
Enne seda vaatasin purskkaevu juures 2 showd ära, need toimuvad päeval 13.00 ja 13.30 ning õhtuti alates kella 18.00-23.00 iga poole tunni tagant ja on tasuta kõigile!
Peale seda olin juba väsinud ja liikusin metrooga dubai marinasse hostelit otsima.

Nägin esimest korda nii igavat hosteli, kus küll oli täis maja aga kõik istusid enamvähem enda nurgas arvuti või telefoni taga ja helendasid oma nägusid. Üritasin küll mõnega juttu teha aga tulutult...

9.11 DUBAIEi hakanud väga vara üles ärkama, kuna olin plaanitud minna safarile. Sain couchsurfingu sõbra käest kontakti ja broneerisin endale koha. 80AED(19EUR) kogu pakett. Korraldajaks oli GETAWAY Tours

Leppisime kokku, kust mind peale võetakse. Koha valisin reisifirma kontori lähedale, kust saaks õhtul otse omani minna, kui ma selle plaani ikka teoks teha kavatsen.

Aega oli kuni 14.30, siis pidi safari buss mind peale võtma. Kuna tegemist oli reedega, mis moslemitel on püha(nagu meil pühapäev) siis olid enamik asju kinni. Läksin jalutasin kulla turu poole, aga poole tee peale võeti mind rajalt maha ja pandi mulle semagh(peakate) pähe. Läksin siis ikka sisse, kuna tahtsin nagunii endale seda riietust. Lõpus ostsin selle 150AED(36EUR) eest ära, algul ütles, et hind muidu 500 aga mulle teeb 250ga, kuna "special price my friend! You are my first costumer!" Nagu me kõik seda neile oleme! Hiljem Day to day poes nägin, et dishdasha(riietus)20AED(4,8EUR), peavõru 15AED(3,6EUR) ja semagh 15AED(3,6EUR) ehk siis võib õelda, et lollidelt tulebki raha ära võtta, niiet turult mitte midagi osta! Kõndisin kulla turul(GOLD souk) ringi ja seal üritas iga teine mulle kella ja igasugu jama pakkuda. Käisin läbi ka vürtsi turu(Spice souk), kuid seal oli enamik kohti kinni siiski kahjuks. 
Lõpuks jõudsin jõe äärde välja, kus sai veetaksoga(Abra) üle jõe 1AED(0,24EUR) eest sõita.Metroos pidas mind kinni politsei ja küsis, et kas ma panin ise selle peakatte pähe endale. Mul tekkis kohe väike paanika, et äkki ei tohigi kanda seda. Kuid politseid olid heas tujus ja üks neist ütles, et kohalikud ei kanna seda nii, et kas ta võib mul selle õite pähe panna. Ei julgenud keelduda ja saingi peakatte õieti pähe. Sain ka esimest korda korraliku tähelepanu, kuna rahvast oli metroos palju ja oli äge vaadata kuidas politsei turistile rätti pähe seob. Nii julge veel polnud, et koos pilti küsida hiljem.


 
Siis läksin safari transreefi kohtumispaika ja sealt suundusime bussiga kõrbesse. Kõrbes kohapeal oli palju jeepe, enamik land cruiserid ja patrolid. Meil olid 7 kohalised land cruiseirid, kuid kuna mina olin üksi, siis õnnestus mul esikoht saada, kust oli hea filmida! Linnakusse läksime ringiga ja see sõit oli ikka päris hull, autot eriti ei hellitatud. Kohapeal linnakus sai atvsid rentid 50AED(12EUR) eest mingiks ajaks aga need tundusid nagu laste omad ja jätsid külmaks. Sai ka kaamelitega pisikese tiiru teha aga mul oli neist nii kahju ja ma jätsin selle ühe piinamise vahele!

Kohapeal oli üllataval kombel snäkid ja joogid kõik tasuta. Sai ka sand boardi proovida aga küngas oli väike ja ei libisenud üldse. Päiksese loojang oli imeline! Ma muidugi olin eriti tark ja jooksin seal väljaspool vaadet nautides paljajalu ringi, mis pole väga tark tegu, kuna kõrbes elavad ka skorpionid. 

Lõpuks siis kui pimedaks läks algas show, kus tantsijad tantsisid ja tegid tuleshowd. Vahepeal pakuti ka korralikku kohalikku toitu, kus minu üllatuseks oli jälle mehed ja naised eraldatud, ehk siis mehed võtsid ühes telgis süüa ja naised teisest telgist. Tagasi bussi juurde sain esimeste seas ja päris paljud turistid tulid minu käest uurima infot, et kuhu nad minema peavad ja kas samade bussidega tagasi minek jne, hiljem sain aru, et seda küsiti, kuna arvati, et ma kohalik seal. 
Tagasi linna jõudes läksin otse mwasalat bussireisi kontorisse, et saada pilet ööbussile Omani. Edasitagasi pilet avatud kuupäevaga maksis 85AED(20EUR). Buss oli päris mugav ja rahvast vähe, ning sai korralikult laiutada ja sõit oli peaaegu talutav. Bussijuhid rääkisid ülikõvasti terve öö ja piiri peal aeti mitu korda välja. Kõigepealt Dubaist välja minek maksis 35AED(8,4EUR), siis järgmine peatus pidime kotid välja suvalise laua peale tõstma ja otsiti läbi. Minu omasse vaadati korra sisse ja küsiti gopro kohta, et mis see on..? Ütlesin,et kaamera ja lasti minna. Järgmine peatus aeti jälle kõik välja ja pidime Omani piirikontrolli läbima. Visa maksis piiril 5 OMR(11,73EUR). Sõit jätkus ja kokku kestis 23.00 kuni kell 6 olime Muscatis. Sain tuttavaks ühe prantuse ränduriga, kes on rännanud 2 kuud Maroco, Liibanon, Dubai ja nüüd koos minuga siis Omani. Tal läks nädal tagasi telefon katki ja kujutan ette, et pole lihtne, kui pole telefoni, eriti kui oled seljakoti rändur.


10.11 OMAN, MUSCAT
Läksime koos siis Muscati lennujaama, kuna Dubaist võetud interneti kaart siiski Omanis ei toimi ja lootsin lennujaamas wifit kasutada. Mul oli leitud öömaja jälle couchsurfingust ja pidin hommikul ühendust võtma. Lennujaamas tasuta wifit siiski polnud! Ostsin siis uue kaardi endale juurde, mis õnneks polnud nii kallis, kui Dubais. Ooredoo shababiah pakett, milles samuti 2GB maksis 2 OMR(4,69EUR). Otsustasin rentida auto ja minna huvitavamaid kohti vaatama. Mõistlik oleks olnud ette broneerida aga ma ei teadnud oma plaanidest midagi enne kui olin lennujaamas. Sain siis budget autorendist enamvähem mõistliku hinnaga auto. 15 OMR(34EUR)+ täiskindlustus 5 OMR(11EUR) + 3 OMR(6,8EUR) lennujaama teenustasu. Autoks oli 1.2 liitrise mootoriga susuki junn, mis õnneks oli automaat kastiga, kuid läbisõidu piirang 200km. Kui autot rendite siis ALATI tasub võtta täiskindlustus! Uskuge mind, see tuleb kokkuvõttes odavam, kui midagi juhtuma peaks. Sest tavakindlustus ei kata mitte ühtegi kriimu ega mõlki ja autorendi firmad juba oskavad selliste asjade eest raha küsida.  


Võtsin esimese sihtkohana Bimmah sinkhole, kuhu oli 140 km. Sinna sõites oli loodus nii huvitav, et tegelesin rohkem aega puid ja loomi(eeslid,kitsed, paar kaamelit) pildistamisega, kui sõitmisega.
Ilm oli ülimalt palav. Nii kui auto ukse lahti tegin, tundus, et keegi oleks just korralikult leili saunas visanud. Selle augu lähedal oli ilus koht, kus oli kari kitsesid, mida läksin pildistama. Kohe ilmusid ei tea kust mingid kaks poissi välja ja hakkasid nõudma, et pildistamine maksab 1 OMR(2,2EUR). Ma küsisin, et kas see nende maa, et ei või pildistada? Üritasid seletada mõne sõnaga, mida nad inglise keeles teadsid, et kitsed nende omad. Andsin neile siis lõpuks 200 baisat(46centi) kuna polnud väikseid kupüüre.  

See auk( sinkhole) oli küll imeline vaade, vähe rahvast ja imehea vesi! Nagu koht paradiisis!


Peale seda läksin Muscatisse tagasi, et siis huvitavamad vaatamisväärsused ära näha. Neid seal eriti nagu polnudki. Al Aaalami palee oli huvitav, Grand mosque, kuhu sisse kahjuks ei läinud. Vaatasin veel natukene mere ääres linnas ringi ja jäin päikeseloojangut ootama Al Qurum randa, kus pidi olema hea koht loojangu vaatamiseks, mida see ka oli.

Kuna arvasin, et nägin kõik tähtsamad asjad ära ja järgmist tervet päeva poleks enam tahtnud veeta Omanis, siis andsin auto tagasi ja plaanisin öösel bussiga tagasi minna. Bussireisi kontoris päeval öeldi, et saab lennujaamas peale tulla 23.30. Läksin siis õhtuks sinna, viisin auto ära. Millega oli ka väga palju peavalu. Lennujaamas polnud mitte mingit infot, kuhu tagastada auto. Õnneks päeval öeldi, et P1 majja. Leidsin lõpuks selle maja üles aga infot, et kus siis selles majas see tagastus on polnud. Sõitsingi siis kõik korrused kuni viimaseni välja ja lõpuks oligi 4 korruse taga otsas. Paar sildikest uksel. Kõigil kolmel korrusel oli vihaseid turiste tiirutamas, kes samuti otsisid tagastuskohta.

Tagastus õnnestus ideaalselt, kontrolliti ainult, et paak oleks täis ja kilomeetrid. Kuna mul oli limiit 200, tegelik oli 340 siis 140 eest pidin 3 OMR(6,8EUR) lisa maksma. Kokku siis 26,8 OMR(67EUR). Kütet läks umbes pool paaki, 6 OMR(12EUR) eest.

Lennujaamas siis ootasin bussi, kell oli juba 23.50 kui polnud veel bussi ja mingi mees tuli küsima, et kuhu lähen. Vastasin, et Dubaisse, ütles siis, et täna seda bussi ei lähe, kuna ma olen ainuke, kes sinna minna tahab ja ühe inimese pärast ei hakka buss sõitma. Ainuke variant on nende väikebuss, kes viib 70 OMR(161EUR) eest ära. Saatsin kergelt öeldes pikalt ja ütlesin, et päeval mulle lubati, et buss läheb. Tegemist oli lihtsa petisega, kes üritab busside hilinemist ära kasutada! Õnneks siiski buss tuli 00.10 umbes, mis oli enamasti hiinlasi täis! Sain peaaegu viimase vaba koha nende keskele. Oh seda õnne! Öörahu ega vaikust need ju ei tunne. Õnneks esimese piiri peal, Omanist välja minnes minu kõrval istunud naist millegi pärast üle piiri ei lastud. Edasi sain siis natukene vabamalt istuda. Kõik kolm peatust vastupidises järjekorras kordusid ja isegi gopro peale tuli sama küsimus. Öösel väsisid isegi hiinlased ära ja jäid magama.


11.11 DubaiDubais olime tagasi 7.40 hommikul. Esialgsed plaanid olid, et lähen lihtsalt olen päeva kuskil rannas ja puhkan, ning chillin enda couchsurferi sõbraga ringi.

Kuid siis bussi tema juurde oodates tuli mõte, et üritan ikka mingi auto rentida ja Abu Dhabisse sõita! Käisin ühes kohas, kus pakuti mulle 600AED(144EUR) eest 2017 aasta camarot. Netis oli neil hind 500(120EUR). Lubas siis 500ga anda ja see sisaldab juba kõiki kindlustusi, kuid see polnud päris see auto mida siin tahaksin, eriti kui Usas nendega sõidetud küll juba. Otsisin veel ja leidsin juba 750(180EUR) eest corvetti, mis ei ole väga palju kallim aga on hoopis teine klass juba. Läksin ühte rendifirmasse kohale(Arizoona group), kuid neil saabus auto alles kell 16. Tegin siis sellele broneeringu. Kell 17.00 lubati auto tuua minu valitud sihtkohta. Valisin siis ranna lähedal asuva kohviku, et vaatan niikaua rannas, kuni auto saabub. Sain isegi korra ujumas ära käia(ainuke kord selle reisi jooksul meres). Auto oligi 17.00 kohviku ees. Rent maksis 750+5%tax=788AED(198EUR) ja lisaks 2000AED(491EUR) deposiit(tagastatakse 30 päeva jooksul!)(Väike hoiatus selle firma kohta! Deposiit maksti tagasi alles siis kui ise neile kirja saatsin ja raha kohta küsisin) Dubais kiiruse trahvide eest kah ei pääse, kuna trahvid tulevad rendifirmale ja siis rendifirma võtab selle deposiidist maha või siis kui puudu tuleb võtab lisa. Mina sain ühe pildi mis oli 40km/h üle ja võeti deposiidist 171 EUR maha. Uurisin veel, et palju siin küte maksta võib, kuid auto kulleri pilgust sain aru, et siin maal on see vale küsimus, kütet läks kokku 60liitrit ja maksin selle eest 32EUR. Sõitsin siis niisama ranna ümbruses koos teiste chillijatega natukene ringi. See on koht, kus autodel pole piire! Oli esindatud bentley, rolls royce, range rover, mclaren, ferrari jne. Käisin uudistasin palmisaart ka aga mina ei näinud seal väga midagi erilist. Olin ka couchsurfingus mõnele ööbimis taotluse saatnud Abu Dhabisse , kuid enamik tühistasid ja ei saanud mulle seda pakkuda. Hostele seal ka polnud ja kõige odavam hotell oli üle 50EUR , mida enam mõneks tunniks magamiseks võtta ei tahtnud. Jäin ööbima samasse hostelisse Dubais, backbacker tina.(öö 17EUR) Seekord oli seal seal teistsugune rahvas, kes küll ka omavahel ei suhelnud aga kui ma enda rüüs sinna läksin, tekitas see natukene elevust ja me hakkasime seal rääkima, ning lõpus olid kõik enamvähem oma seikluslood ära rääkinud. Hostelites ööbingi alati sellepärast, et sealt nii lihtne inimestega tuttavaks saada, neid seiklejaid üle maailma ja väga huvitavate lugudega. Nädalavahetus on parkimine osades kohtades tasuta. Muidu on 10AED(2.40EUR) tund või fikseeritud hind 50AED-250AED.


12.11 DUBAI - ABU DHABI - DUBAI - HELSINKIHommikul hakkasin kell 8 juba liikuma, et kõik asjad ikka ilusti ära näha. Sõitu sinna näitas 1h 20min ja 140 km. Teed olid väga heas korras ja kiiruspiirangud 120 ja 140 millele lisaks on 20km/h ülekiirust lubatud, ehk siis pildi saab 21km/h ületades(trahv 21+ üle 600AED-144EUR). Kaameraid oli küll samapalju nagu meil puid tee ääres, ehk siis iga paari km tagant peaaegu. Siiski ei takistanud see kiiret liikumist. Kuna tegemist oli siiski corvetiga (6.2l 339kw), siis pidi ikka natukene seda autot proovima. Kuigi 200+ km/h sõites, sõitis üks range rover mööda minust. Enamus ajast sõitsin siiski normaalse kiirusega. Esimene sihtkoht Abu Dhabis oli Ferrari world. Kohale jõudes ootas väike üllatus. See avati alles kell 10.15 ja sissepääs sinna oli üle 71EUR. Jätsin selle kogemuse vahele. Seal kõrval oli Warner bros world, kus oli hind sama. Vaesed pered, kes lastega sinna minna tahavad... 

 

Võtsin siis järgmiseks Sheik Zayed Al Kabeer Mosque, mis oli üli võimas ja kaunis vaatepilt! Seal jällegi ei lastud rahus olla ja taheti minuga koos pilti teha. 

  

 


Järgmiseks läksin emiraatide paleessee, mis oli väljast väga uhke, iga ukse juures olid inimesed, kes uksi avasid, iga nurga peal turvamehed ja luksust oli seal palju. All parklas olid katete all maybach ja rolls royce limusiinid, mille kõrvale ma enda corveti uhkelt parkisin.

Siis lootsin näha Abu Dhabi ringrada, kuid sinna ei pääsenud kuidagi juurde ja väga ei tahtnud enam aega kulutada ka otsimise peale. Suundusin siis tagasi Dubai poole.

Tagasiteel hakkas tee peal tugevalt liiva ja oksi
lendama ning lõpuks tuli ka korralik vihm järgi. Dubais üritasin miracle garden ära näha, mille hind täiskasvanule 50AED(12EUR) laps kuni 12a 40AED(9,6EUR), kuid energia oli juba otsa saamas ja ei jaksanud enam seda rännakut seal aias ette võtta(piltide pealt on see koht muidugi väga ilus). Sõitsin ranna äärde, et natukene merd vaadata aga kohe tuli ei tea kust terve kari turiste, kes tahtsid autot pildistada ja ka koos minuga pilti teha. Üritasin küll eemalduda autost ja jätsin nad rahulikult sinna järjekorda pildistama, ise istusin rannas natukene. 
Auto ära andmine oli samuti üli lihtne. Teatasin, et olen kell 17.00 deira keskuses ja tuldi sinna järgi. Vaadati ainult korra auto väljast üle, et suuremaid kahjustusi pole ja asi korras.

Mõtlesin siis ka Dubai Frame ära vaadata aga ilm oli juba pime ja jalad väsinud, käisin küll seal lähedal vaatasin seda kaugelt, kuid ei viitsinud enam minna lähedale. Viimase õhtu veetsin siis Dubai mallis purskkaevu juures lugusid ja showd nautides. Lennujaama läksin 22 metrooga ja hakkasin ootama enda koju lendu, mis läks kell 4.20 hommikul. Lendu oodates tekkis ka see blogi.
Söögist ei kirjutanud, kuna ma reiside ajal tavaliselt unustan söömise ära ja võtan vahel mingist suvalisest kohast midagi, eriti kuna söögi kultuuri mina Dubais küll ei näinud.
Reisi eelarveid mul ka enamasti pole, kuna plaanisin seekord teha ka odavat reisi aga ei tulnud väga välja. Aga jälle on seiklus läbi elatud, mida jään mäletama pikaks ajaks :) 
Vabandan, kirjavigade pärast ja kujundus pole ka kõige parem aga loodetavasti oli huvitav lugemine ja tagasiside, nii positiivne kui negatiivne on oodatud!
Kogu tripp läks maksma Helsinki lennujaamast tagasi Helsinkisse 801 eurot.
Blogi on kirjutatud pigem enda jaoks aga mul on hea meel, kui keegi saab sellest endale inspiratsiooni või väärt infot :) Elu tuleb võtta kui seiklust!
Näeme varsti jälle ;)

Seekord siis sain ka enda esimese video monteerimisega hakkama :)
https://youtu.be/LIs5pZBGF-E

IG:dasiil1
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar